Photo | S No & Br | Rank | Name | DoB | DoC | DoR | Remarks | Course |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
25686 EDN | G/C | Devender Kumar Kaushik | 19 Jun 1999 | 30 Apr 2021 | 104 GDOC | |||
-NA- | 25687 EDN | W/C | R Sondararaj Dominic | 19 Jun 1999 | 104 GDOC | |||
-NA- | 25688 EDN | W/C | Kamal Vivek Tyagi | 19 Jun 1999 | 104 GDOC | |||
-NA- | 25689 F(P) | F/L | Anita Apte | 19 Jun 1999 | 10 SSC (W) FP | |||
-NA- | 25690 F(P) | F/L | Renu Shekhawat | 19 Jun 1999 | 10 SSC (W) FP | |||
-NA- | 25691 F(P) | W/C | Saumya Ratha | 19 Jun 1999 | 10 SSC (W) FP | |||
-NA- | 25692 ADM | W/C | Nirmala Tyagi | 19 Jun 1999 | 13 SSC (W) G | |||
-NA- | 25693 ADM | F/L | Shakuntala Haribarua | 19 Jun 1999 | 13 SSC (W) G | |||
-NA- | 25694 ADM | W/C | Anjali Iyer | 19 Jun 1999 | 31 Oct 2020 | 13 SSC (W) G | ||
-NA- | 25695 ADM | W/C | Sushmita Sekhon | 19 Jun 1999 | 13 SSC (W) G | |||
-NA- | 25696 ADM | W/C | Seema Nandakumar | 19 Jun 1999 | 13 SSC (W) G | |||
-NA- | 25697 ADM | F/O | Suchita Baburao Golam | 19 Jun 1999 | 13 SSC (W) G | |||
-NA- | 25698 ADM | W/C | Rajnish Jha | 19 Jun 1999 | 2 SSC (M) G | |||
-NA- | 25699 EDN | W/C | Ram Kishan Yadav | 19 Jun 1999 | 104 GDOC | |||
-NA- | 25701 ADM | W/C | Raphel K John | 19 Jun 1999 | 8 SSC ATC/FC | |||
-NA- | 25702 ADM | W/C | Chandramohan Pradeep Pillai | 19 Jun 1999 | 8 SSC ATC/FC | |||
-NA- | 25703 ADM | W/C | Prakash Sivagnanam | 19 Jun 1999 | 8 SSC ATC/FC | |||
-NA- | 25704 ADM | W/C | Basavapatan Manjaiah Dhananjaya | 19 Jun 1999 | 8 SSC ATC/FC | |||
-NA- | 25705 ADM | F/L | Lalit Kumar Srivastava | 19 Jun 1999 | 25 Jun 2006 | 8 SSC ATC/FC | ||
-NA- | 25706 ADM | F/L | Jaijeet Singh Tehran | 19 Jun 1999 | 25 Jun 2006 | 8 SSC ATC/FC | ||
-NA- | 25707 ADM | W/C | Rohit Agarwal | 19 Jun 1999 | 8 SSC ATC/FC | |||
-NA- | 25708 ADM | W/C | Punit Chawla | 19 Jun 1999 | 8 SSC ATC/FC | |||
-NA- | 25709 ADM | W/C | Maheshwar Bhog | 19 Jun 1999 | 8 SSC ATC/FC | |||
-NA- | 25710 ADM | W/C | J P Shobhit Verma | 19 Jun 1999 | 8 SSC ATC/FC | |||
-NA- | 25711 ADM | W/C | Binod Kumar | 19 Jun 1999 | 8 SSC ATC/FC | |||
-NA- | 25712 ADM | W/C | Vijay Kumar Mohan | 19 Jun 1999 | 8 SSC ATC/FC | |||
-NA- | 25713 ADM | W/C | Siva Prasad Devalla | 19 Jun 1999 | 8 SSC ATC/FC | |||
-NA- | 25714 ADM | W/C | Palecanda Nanaiah Chengappa | 19 Jun 1999 | 8 SSC ATC/FC | |||
-NA- | 25715 ADM | W/C | Naterpal Singh Yadav | 19 Jun 1999 | 8 SSC ATC/FC | |||
-NA- | 25716 ADM | F/L | Amitav Chakraborty | 19 Jun 1999 | 25 Jun 2006 | 8 SSC ATC/FC | ||
-NA- | 25717 ADM | W/C | Tara Dutt Karnataka | 19 Jun 1999 | 8 SSC ATC/FC | |||
-NA- | 25718 ADM | W/C | Rohandra C Vallabhaneni | 19 Jun 1999 | 8 SSC ATC/FC | |||
-NA- | 25719 ADM | W/C | Pankaj Kaushik | 19 Jun 1999 | 8 SSC ATC/FC | |||
-NA- | 25720 ADM | S/L | S S Mahesh | 19 Jun 1999 | 8 SSC ATC/FC | |||
-NA- | 25721 ADM | W/C | Amol Prakash | 19 Jun 1999 | 8 SSC ATC/FC | |||
-NA- | 25722 ADM | W/C | Parag Kulshrestha | 19 Jun 1999 | 8 SSC ATC/FC | |||
-NA- | 25723 AE(M) | W/C | Pareek Roopesh | 26 Jul 1999 | 55 AEC | |||
-NA- | 25724 AE(M) | W/C | Vinay Kumar Sharma | 26 Jul 1999 | 55 AEC | |||
-NA- | 25725 AE(M) | W/C | Navendu Vats | 26 Jul 1999 | 55 AEC | |||
-NA- | 25726 AE(M) | F/L | Mahesh R Bailakanwar | 26 Jul 1999 | 55 AEC | |||
-NA- | 25727 AE(M) | W/C | Prashant Behera | 26 Jul 1999 | 55 AEC | |||
-NA- | 25728 AE(M) | W/C | Ashwini Kumar Singh | 26 Jul 1999 | 55 AEC | |||
-NA- | 25729 AE(M) | W/C | P Ashok Kumar | 26 Jul 1999 | 55 AEC | |||
-NA- | 25730 AE(M) | W/C | Praveen Kumar | 26 Jul 1999 | 55 AEC | |||
-NA- | 25731 AE(M) | W/C | Amit Garg | 26 Jul 1999 | 55 AEC | |||
-NA- | 25732 AE(M) | W/C | S D Harishchandra | 26 Jul 1999 | 55 AEC | |||
-NA- | 25733 AE(M) | W/C | M S Swaminathan | 26 Jul 1999 | 55 AEC | |||
-NA- | 25734 AE(M) | W/C | M Jeevan Reddy | 26 Jul 1999 | 55 AEC | |||
-NA- | 25735 AE(M) | W/C | Bipin V Patil | 26 Jul 1999 | 55 AEC | |||
-NA- | 25736 AE(M) | W/C | Amit Singh | 26 Jul 1999 | 55 AEC |