S No & Br | Rank | Name | DoB | DoC | DoR | Remarks | Course |
---|---|---|---|---|---|---|---|
25686 EDN | G/C | Devender Kumar Kaushik | 19 Jun 1999 | 30 Apr 2021 | 104 GDOC | ||
25687 EDN | W/C | R Sondararaj Dominic | 19 Jun 1999 | 104 GDOC | |||
25688 EDN | W/C | Kamal Vivek Tyagi | 19 Jun 1999 | 104 GDOC | |||
25689 F(P) | F/L | Anita Apte | 19 Jun 1999 | 10 SSC (W) FP | |||
25690 F(P) | F/L | Renu Shekhawat | 19 Jun 1999 | 10 SSC (W) FP | |||
25691 F(P) | W/C | Saumya Ratha | 19 Jun 1999 | 10 SSC (W) FP | |||
25692 ADM | W/C | Nirmala Tyagi | 19 Jun 1999 | 13 SSC (W) G | |||
25693 ADM | F/L | Shakuntala Haribarua | 19 Jun 1999 | 13 SSC (W) G | |||
25694 ADM | W/C | Anjali Iyer | 19 Jun 1999 | 31 Oct 2020 | 13 SSC (W) G | ||
25695 ADM | W/C | Sushmita Sekhon | 19 Jun 1999 | 13 SSC (W) G | |||
25696 ADM | W/C | Seema Nandakumar | 19 Jun 1999 | 13 SSC (W) G | |||
25697 ADM | F/O | Suchita Baburao Golam | 19 Jun 1999 | 13 SSC (W) G | |||
25698 ADM | W/C | Rajnish Jha | 19 Jun 1999 | 2 SSC (M) G | |||
25699 EDN | W/C | Ram Kishan Yadav | 19 Jun 1999 | 104 GDOC | |||
25701 ADM | W/C | Raphel K John | 19 Jun 1999 | 8 SSC ATC/FC | |||
25702 ADM | W/C | Chandramohan Pradeep Pillai | 19 Jun 1999 | 8 SSC ATC/FC | |||
25703 ADM | W/C | Prakash Sivagnanam | 19 Jun 1999 | 8 SSC ATC/FC | |||
25704 ADM | W/C | Basavapatan Manjaiah Dhananjaya | 19 Jun 1999 | 8 SSC ATC/FC | |||
25705 ADM | F/L | Lalit Kumar Srivastava | 19 Jun 1999 | 25 Jun 2006 | 8 SSC ATC/FC | ||
25706 ADM | F/L | Jaijeet Singh Tehran | 19 Jun 1999 | 25 Jun 2006 | 8 SSC ATC/FC | ||
25707 ADM | W/C | Rohit Agarwal | 19 Jun 1999 | 8 SSC ATC/FC | |||
25708 ADM | W/C | Punit Chawla | 19 Jun 1999 | 8 SSC ATC/FC | |||
25709 ADM | W/C | Maheshwar Bhog | 19 Jun 1999 | 8 SSC ATC/FC | |||
25710 ADM | W/C | J P Shobhit Verma | 19 Jun 1999 | 8 SSC ATC/FC | |||
25711 ADM | W/C | Binod Kumar | 19 Jun 1999 | 8 SSC ATC/FC | |||
25712 ADM | W/C | Vijay Kumar Mohan | 19 Jun 1999 | 8 SSC ATC/FC | |||
25713 ADM | W/C | Siva Prasad Devalla | 19 Jun 1999 | 8 SSC ATC/FC | |||
25714 ADM | W/C | Palecanda Nanaiah Chengappa | 19 Jun 1999 | 8 SSC ATC/FC | |||
25715 ADM | W/C | Naterpal Singh Yadav | 19 Jun 1999 | 8 SSC ATC/FC | |||
25716 ADM | F/L | Amitav Chakraborty | 19 Jun 1999 | 25 Jun 2006 | 8 SSC ATC/FC | ||
25717 ADM | W/C | Tara Dutt Karnataka | 19 Jun 1999 | 8 SSC ATC/FC | |||
25718 ADM | W/C | Rohandra C Vallabhaneni | 19 Jun 1999 | 8 SSC ATC/FC | |||
25719 ADM | W/C | Pankaj Kaushik | 19 Jun 1999 | 8 SSC ATC/FC | |||
25720 ADM | S/L | S S Mahesh | 19 Jun 1999 | 8 SSC ATC/FC | |||
25721 ADM | W/C | Amol Prakash | 19 Jun 1999 | 8 SSC ATC/FC | |||
25722 ADM | W/C | Parag Kulshrestha | 19 Jun 1999 | 8 SSC ATC/FC | |||
25723 AE(M) | W/C | Pareek Roopesh | 26 Jul 1999 | 55 AEC | |||
25724 AE(M) | W/C | Vinay Kumar Sharma | 26 Jul 1999 | 55 AEC | |||
25725 AE(M) | W/C | Navendu Vats | 26 Jul 1999 | 55 AEC | |||
25726 AE(M) | F/L | Mahesh R Bailakanwar | 26 Jul 1999 | 55 AEC | |||
25727 AE(M) | W/C | Prashant Behera | 26 Jul 1999 | 55 AEC | |||
25728 AE(M) | W/C | Ashwini Kumar Singh | 26 Jul 1999 | 55 AEC | |||
25729 AE(M) | W/C | P Ashok Kumar | 26 Jul 1999 | 55 AEC | |||
25730 AE(M) | W/C | Praveen Kumar | 26 Jul 1999 | 55 AEC | |||
25731 AE(M) | W/C | Amit Garg | 26 Jul 1999 | 55 AEC | |||
25732 AE(M) | W/C | S D Harishchandra | 26 Jul 1999 | 55 AEC | |||
25733 AE(M) | W/C | M S Swaminathan | 26 Jul 1999 | 55 AEC | |||
25734 AE(M) | W/C | M Jeevan Reddy | 26 Jul 1999 | 55 AEC | |||
25735 AE(M) | W/C | Bipin V Patil | 26 Jul 1999 | 55 AEC | |||
25736 AE(M) | W/C | Amit Singh | 26 Jul 1999 | 55 AEC |